Jak se zbavit much

Obtěžují Vás svou přítomností mouchy? Usedají na nejrůznější plochy i potraviny, zanechávají za sebou trus a zneklidňují Vaše zvířata?
Pak je načase s nimi zatočit!

PŘÍPRAVKY NA HUBENÍ MUCH, KTERÉ OPRAVDU FUNKGUJÍ!

Moucha domácí patří k nejrozšířenějšímu druhu hmyzu. Sama sice není původcem žádného onemocnění, avšak přenáší téměř jakékoliv bakterie, s kterými přijde do styku. V podstatě každým krokem, který moucha udělá přenáší obrovské množství bakterií na končetinách, i křídlech, a tak může snadno kontaminovat volně položené potraviny. Tím může moucha přenést na člověka i na zvířata nespočet nemocí jako je salmonelóza, střevní chřipka, otrava krve, zápal plic, tuberkolóza atd. Je dokázáno, že přítomnost much dokonce snižuje výkon v mlékařství o 10%. Nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit much, je použít odpuzovač much či postřik na mouchy. 

Jak se zbavit much_LIHNEME.CZ

Moucha domácí

Dospělý jedinec mouchy domácí má 1 pár blanitých křídel, tělo je šedivé a celé pokryté chlupy, velikost těla je 6-12 mm. Dospělá moucha však tvoří pouze 20 % celkové populace a zbylých 80 % tvoří muší larvy. Samička klade vajíčka do odpadků či potravin, v jedné snůžce je 100-150 kusů vajíček ze kterých se za 12-25 hodin vylíhnou larvy živící se na hnijícím materiálu. Za 3-8 dní se larvy zakuklí a po 3-8 dnech se vylíhne dospělá moucha. Celý cyklus vývoje mouchy tak trvá při 20°C cca 2 týdny, při 30°C jen 10 dní! Moucha vylíhnutá z kukly je schopna již za 3-5 dnů snášet vajíčka a za její život, který trvá maximálně 3 měsíce jich snese až 1000. Každý vylíhlý potomek snese dalších 1000 vajíček, a proto je důležité zaměřit se nejen na hubení much, ale také hubení muších larev!
Životní cyklus moucha domácí_LIHNEME.CZ

Jak na mouchy

Hubení much by mělo začít již na začátku letní sezóny, tzn. v období měsíce dubna či května. Nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit much, je kombinovat přípravky, které jsou určené k hubení much s přípravky určenými k hubení muších larev.

  • Prostředky k hubení much se nanáší nátěrem nebo postřikem na místa, kde se mouchy nejčastěji vyskytují. Tyto prostředky mají okamžitý a dlouhodobý účinek. Aby si však mouchy nevytvořily proti jedné účinné látce rezistenci, je vhodné čas od času využít přípravek obsahující jinou účinnou látkou (doporučujeme kombinovat SCHOPF LD 100 B s přípravkem SCHOPF LD 100 G).
  • Prostředky k hubení muších larev se aplikují formou rozptylu, polití či postřiku na všechna místa, kde se líhnou larvy, jako je hnůj či podestýlka (doporučujeme SCHOPF FLY TOMB). Přípravek k hubení muších larev má po aplikaci téměř okamžitý účinek (během 30 minut), který přetrvává až po dobu 2-3 týdnů.


Přípravky lze používat ve stájích, drůbežárnách, hospodářských usedlostech, skladech či v menších kurnících a jsou účinné proti všem rezistentním druhům much a jejich larev, mezi které patří moucha domácí, bodalka stájová, ovád, apod.


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení