Umělé líhnutí hus krok po kroku

Přirozené líhnutí je pro chovatele tou nejjednodušší cestou, jelikož celý průběh líhnutí si bere na starost máma husa. Co ale když husa nechce zasednout? S tím si dokážeme snadno poradit. Prozradíme Vám, jaké jsou hlavní zásady úspěšného líhnutí této vodní drůbeže.

lihnuti hus

Začneme od začátku – sběr vajec

Husy začínají snášet vejce hned z jara, kdy se začne prodlužovat den. Ke sběru husích vajec je tedy ideální konec února, a poté celé měsíc březen a duben. Husí vejce je před uložením třeba očistit od veškeré špíny a trusu. K očištění vajec bude nejvhodnější čistá suchá houbička či vlhký hadřík. Poškozená či jinak zdeformovaná vejce zrovna vyřaďte a očištěná vejce ukládejte na podložku. Pokud husí násadová vejce nemáte kde sehnat, můžete je jednoduše vyhledat a koupit na internetu. Vejce skladujte na chladnějším místě jako je sklep či špajz, jelikož ideální teplota pro skladování je 8 – 15 °C. Vejci nezapomeňte otáčet 2x denně o 180°C, aby v nich nedošlo k přilepení žloutku ke skořápce. Násadová husí vejce můžete skladovat až 30 dní.

husi vejce

Příprava líhně na umělé líhnutí hus

Husí vejce se doporučuje pár hodin před líhnutí nechat stát v pokojové teplotě a zatím si zapnout líheň, abyste otestovali zda všechno funguje, tak jak má. Pokud líheň drží stabilní teplotu můžete husí vejce umístit do líhně, ideálně naležato.

Líhnutí housat  – důležité mezníky

  • Pro líhnutí hus udržujte od 1. do 26. dne teplotu okolo 37,7 °C a vlhkost regulujte podle typu líhně ručním doléváním vody, nebo pomocí automatického zvlhčovače tak, aby se pohybovala mezi 55-60%.
  • Od 3. dne začněte vejci otáčet minimálně 2x denně o 180°C nebo pokud máte líheň automatickou, zapněte automatické otáčení vajec.
  • Od 8. dne začněte husí vejce ochlazovat a kropit, abyste napodobili proces líhnutí v přírodě, kdy matka husa odchází, aby si zajistila potravu a následně ještě mokrá usedá zpět na vejce. Ochlazování tedy není nijak složité, líheň stačí otevřít na cca 5 minut, aby vychladla a na konci této lhůty vejce pokropíte vodou v teplotě okolo 35°C. Každý den poté ochlazování prodlužujte o cca 2 minuty, až do 27. dne, kdy se dostanete až na 45 min ochlazování. Pokud si chcete celý tento proces usnadnit, líhně značky CIMUKA se o chlazení a kropení vajec postarají zcela za vás.
  • Okolo 10. dne doporučujeme husí vejce prosvítit, abyste zjistili, zda se embrya vyvíjí správně. V oplozených vejcích budou vidět krevní žilky a zárodky, zatímco neoplozená vejce jsou spíše zakalená. Neoplozená vejce můžete z líhne zrovna vyřadit.
  • 27. den vejce umístěte do dolíhně a už je neochlazujte ani jimi neotáčejte. Nezapomeňte na snížení teploty v líhni na cca 37,2 °C a vlhkost naopak zvyšte na 75-80 %.
  • Od 30. dne můžete začít pozorovat, jak se líhnou malá housátka na svět. Zatím však líheň neotevírejte a housata nechce klidně 24h v dolíhni vysušit, než je přesunete do předem připravené odchovny.

Doufáme, že Vám tento článek pomohl při líhnutí housat a přejeme Vám úspěšnou chovatelskou sezónu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení