Přepravka pro psa a její výběr

Plánujete cestovat a máte v úmyslu vzít sebou svého miláčka? Začínáte prozkoumávat možnosti přepravních boxů, ale cítíte se v nabídce ztraceni? Pokud jste odpověděli ano, pak je tento článek určen přímo Vám. V následujícím textu najdete užitečné rady a typy, které Vám pomohou vybrat ten správný přepravní box pro psa a Vaše potřeby. 

prepravka-pro-psy

 

Velikost je klíčová 

Klíčové je pečlivě vybrat správnou velikost, přičemž je lepší, aby byla přepravka pro psa spíše větší než menší. Výška by měla být minimálně o několik centimetrů větší než výška psa. Délka by měla odpovídat součtu délky zad psa a poloviny délky jeho předních nohou. Šířka prostoru by měla být minimálně o rozměr ležícího psa na boku. Při výběru je důležité zkontrolovat, zda se pejsek v přepravce cítí pohodlně a jestli není prostor příliš malý. Kvalitní výcvik pejska může pomoci, aby se nebál vstoupit do menšího prostoru. Přepravka by měla umožňovat pejskovi pohodlně stát, lehnout si a otočit se.

Druh dopravního prostředku 

Při výběru přepravky pro psa do auta je důležité, aby obsahovala úchyty pro autopásy, zatímco při cestování letadlem musí mít přepravka na psa atestaci pro leteckou přepravu.  Pro ty pejsky, kteří nejsou nadšení z přepravky, může být užitečné lákat je na pamlsky nebo hračkami, které na ně uvnitř čekají.

Zvolte vhodný materiál 

Pro boxy pro psy je nejtypičtější plastový materiál, který se vyznačuje lehkostí, cenovou dostupností a snadnou údržbou. Kovové přepravní boxy nabízejí skvělou odolnost, často jsou vyráběny z lehkého hliníku a jednoduše se udržují. Na druhé straně však mohou poskytovat menší komfort. Tato nevýhoda se naopak nevyskytuje u textilních přepravek, které působí esteticky, avšak jsou méně odolné a vyžadují náročnější údržbu.

Praktická stránka a bezpečnost na prvním místě

Nedoporučujeme se ihned nechat unést první designovou lahůdkou, na kterou narazíte. Raději se zaměřte na praktické aspekty, které potencionální přepravní box pro psa má. Je snadno udržovatelný? Lze ho skládat jako přenosnou přepravku? Splňuje vybraný přepravní box pro psa požadavky na cestování? Poskytuje pohodlné madlo pro snadné přenášení, nebo máte obavy z nepříjemného materiálu, který by se mohl vtírat do rukou? Jak působí konstrukce? Vypadá dostatečně pevně a bezpečně? Všechny tyto faktory je důležité zvážit při výběru.

Doufáme, že naše rady a tipy vám usnadní výběr přepravního boxu pro vašeho mazlíčka a přispěje k bezpečnému a pohodlnému cestování. Se zřetelem na velikost, hmotnost, materiál a bezpečnostní prvky si můžete vybrat ideální box pro společné dobrodružství. Přejeme vám, aby vaše cesty byly plné radosti a pohodlí pro vás i vašeho chlupatého přítele!


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY