Minerálně-vitamínové krmivo pro papoušky, andulky a jiné ptactvo

Chováte papoušky, andulky, kanárky či jiné okrasné ptactvo a chcete jim zajistit dobrý zdravotní stav? Papoušci stejně jako lidé potřebují přijímat dostatek vitamínů a minerálů, aby správně prospívali. V základní potravě papoušků se však nevyskytují v dostatečném množství, a proto je třeba je doplňovat prostřednictvím krmných doplňků. V tomto článku se dozvíte, jak si zajistit úspěšný odchov a chov Vašich opeřenců, jaké doplňky k tomu využít a co všechno můžete přidáním minerálů a vitaminů do krmiva u papoušků podpořit.

fixmix PRO PAPOUSKY

Proč a kdy doplňovat minerálně-vitamínové krmivo do krmné směsi pro papoušky?

Vitamíny a minerály celkově podporují dobrý zdravotní stav papoušků, andulek, kanárků a jiných okrasných ptáků a přispívají k nutričnímu vyvážení krmné dávky s ohledem na potřebu živin.  Vitaminy pro papoušky podporují optimální vývoj kostry a celkově správný vývoj mláďat, proto je vhodné začít s doplňováním vitamínů již při růstu papoušků a odchovu mláďat. Minerální krmivo určitě oceníte při hnízdění ptáků, jelikož obsažené vitaminy a minerály podporují oplozenost a líhnivost vajec. Vitaminy a minerály se samozřejmě doporučují přidávat do krmné směsi při onemocnění, rekonvalescenci či přepeřování papoušků. Minerálně-vitaminové krmivo totiž podporuje imunitu ptáků, přispívá k lepší činnosti trávicí soustavy a stimuluje tvorbu nádherného opeření ptáků. Krmný doplněk navíc obsahuje barviva k dosáhnutí sytějších a zářivějších odstínů peří.

Z naší nabídky Vám můžeme doporučit kvalitní, zákazníky odzkoušené a doporučené minerálně-vitamínové krmivo pro papoušky značky FIDMIX. Minerální krmivo je vyráběno z kvalitních surovin v České republice a neobsahuje žádné geneticky modifikované suroviny.

Doporučení dávkování minerálního krmiva FIDMIX:

Minerálně vitaminové krmivo se používá denně, rovnoměrně rozmíchané do krmiva viz tabulka níže. Jedna plná čajová lžička obsahuje cca 5 g.

Doporučené dávkování pro ptactvo FIDMIX

 Jak jednotlivé obsažené vitaminy a minerály ovlivňují zdraví papoušků?

  • Vápník je ve výživě doslova životně důležitý. Je nezbytný k zdravému vývoji kostry a pro správnou funkci nervové a svalové soustavy. Dále je důležitý pro tvorbu skořápek - pomáhá samicím, které trpí na zadržení vejce z důvodu měkké skořápky či nedostatečných svalových stahů.
  • Vitamin D3 velmi úzce souvisí s dostatkem vápníku, jelikož je nezbytný pro jeho správné absorbování. Jeho dostatek je důležitý jak pro vyvíjející se a dospělé jedince, tak i pro zárodky mláďat ve vajíčku.
  • Vitamin A je nezbytný pro tvorbu rodopsinu, zrakového pigmentu, který papouškům umožňuje vidět i při nízkém osvětlení. Jeho nedostatek vede k šerosleposti, poškození oční sítnice, zánětům očních spojivek či k různým zánětům.
  • Vitamin E ovlivňuje především plodnost ptáků a zvyšuje snášku.
  • Vitaminy skupiny B (B1, B2 B6, B12) ovlivňují činnost nervové soustavy, životaschopnost a metabolismus papoušků, mají vliv na snůšku, vývoj embrya a líhnivost.
  • Biotin pomáhá předcházet vypadávání per a vzniku holých míst.
  • Methionin je nejdůležitějšími stavebními prvky peří. Podporují přepeření a stimulují tvorbu nádherného opeření ptáků.
  • Lutein, Kanthaxanthin jsou bezpečná barviva, která pomáhají k dosáhnutí sytějších a zářivějších odstínů peří.

 

Další obsažené vitaminy a minerály: Fosfor, Sodík, Vitamin K3, Vitamin C, Niacinamid, D-Pantothenan vápenatý, Kyselina listová, Cholin, Betakaroten, Inositol, L-lysin,  Železo, Mangan, Zinek, Měď, Jód, Selen

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení