Šrotovník na obilí

Chováte doma hospodářská zvířata a chtěli byste si připravit kvalitní domácí krmnou směs? K tomu Vám poslouží šrotovník na obilí (pšenice, žito, ječmen, oves, kukuřice, proso, pohanka…) a luštěniny (hrách, čočka, fazole, cizrna, sója…).

Dle technologie se šrotovníky rozdělují na:

  • Kladívkový šrotovník obilí
  • Kamenový šrotovník obilíŠrotovník na obilí
  • Roztírací šrotovník obilí

 

Kladívkový šrotovník je nejoblíbenějším a nejuniverzálnějším typem šrotovníku u chovatelů.Tento šrotovník je jednoduchý na obsluhu a údržbu.  Má na rotoru lopatky – kladívka a rotor se otáčí tak rychle, aby obvodová rychlost kladívek stačila na rozbití obilného zrna v letu. Buben, ve kterém se rotor otáčí, má na obvodu síto a dostatečně jemný obilný prach propadává sítem ven. Hrubost krmné směsi si mechanicky nastavíme pomocí výměny těchto sít s otvory o velikosti průměru 1,5 – 7 mm.

Kamenový šrotovník funguje na principu dvou válcových kamenů nebo kotoučů, kdy jeden z nich je uložen pevně a druhý volně (dochází k tření). Tento šrotovník na obilí je vhodný jen k rozmělňování suchých zrnin s nízkou vlhkostí.

Roztírací šrotovník funguje na podobném principu jako kamenový šrotovník. Mlecí kameny jsou nahrazeny litinovými tvrzenými kotouči a používá se i systém s dvěma otáčejícími se talíři.

Šrotovníky na obilí se používají jak v domácnostech, tak na farmách pro krmení drůbeže, králíků, prasat, skotu a dalších hospodářských zvířat.
Zvířata


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení