Prosvětlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V

 
  • 1 z 2
 

Prosvětlovačka vajec k ověření vajec v průběhu inkubace, pro rychlé zjištění oplozených a neoplozených vajec, napájení na 230V. Pokud plánujete domácí líhnutí kuřat či kachen, máme pro Vás super tip. Tato praktická prosvětlovačka je základní pomůckou každého chovatele. Prohlížečka vajec je vyrobena z velmi kvalitního a odolného plastu. 

Dostupnost OBJEDNÁNO OD DODAVATELE
429 Kč    
Kód produktu 0089
Kategorie Prohlížečky vajec
Záruka 2 roky
 

Prosvětlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V

Unikátní prosvětlovačka vajec vhodná ke kontrole vajec v průběhu inkubace. Prosvětlovačka je vybavena dostatečně silnou žárovkou, která prosvítí skořápku a Vy tak můžete jednoduše rozlišit, zda jsou Vaše násadová vajíčka oplozená či nikoliv. Prosvětlovačka má praktický otvor, do kterého vejce při prosvěcování pohodlně uložíte. Kvalitní prohlížečka vajec je napájena přímo z elektrické energie na 230V, a tak nemusíte myslet na výměnu baterií.

Pro jaké druhy vajec je prosvětlovačka vhodná

Prosvětlovačka CLEO OVOSCOP má nad žárovkou otvor, do kterého při prosvětlování pohodlně usadíte slepičí a kachní vejce.

cleo ovoscop

Kontrola násadových vajec

První kontrola oplozenosti vajec probíhá na konci první třetiny líhnutí, tedy u slepičích vajec je to 8 den. Vejce krátce prosvítíte tak, aby světlo pronikalo přes skořápku. Ve zdravém a oplodněném vejci je krásně zřetelná cévní struktura s postupně se vyvíjejícím embryem, na rozdíl od neoplozených vajec, která zůstávají zakalená. Neoplozená vejce nebo uhynulé zárodky je potřeba po prosvícení z líhně vyřadit. Kontrola vajec je velice důležitým bodem domácího líhnutí, jelikož v případě nevyřazení těchto vadných vajec může dojít k šíření chorob v líhni a tím i výraznému snížení líhnivosti vajec. 

Prosvetlovacka vajec


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFProsvětlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V

Hmotnost 0.23 kg
kat. prosvětlovačky Slepičí, Kachní
kat. prosvětlovačky 230 V
kat. prosvětlovačky Žárovka
Označení produktu CLEO OVOSCOP 230V
CZ popis Prohlížečka na vejce, na 230V
SK popis Prehliadačka na vajcia, na 230V

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: