Výběr líhně podle možnosti kontroly teploty a vlhkosti během inkubace

V předchozím článku jsme si popsali jednotlivé možnosti otáčení vajec v líhních a dnešním tématem bychom si upřesnili možnosti výbavy, které by Vám měli usnadnit celý proces líhnutí ve Vaší líhni. Při nákupu nové líhně je třeba zvážit, jak budete kontrolovat teplotu a vlhkost v líhni během celého procesu inkubace. Jedná se o klíčové faktory, které velice ovlivňují úspěšnost Vašeho snažení. Detailně si tedy představíme, jaké možnosti kontroly máte při výběru nového inkubátoru. 

Při nákupu nové líhně byste se tedy měli rozhodnout, zda Váš budoucí inkubátor bude vybaven zařízením pro kontrolu teploty a vlhkosti od výrobce anebo budete sledovat dané hodnoty pomocí externích měřících přístrojů. V nabídce tedy můžete naleznout následující kategorie vybavení.

Líheň bez teploměru a bez vlhkoměru – pokud se rozhodnete pro tento model, nebudete mít k dispozici hodnoty o aktuálním stavu teploty a vlhkosti bez instalace externího měřícího přístroje. Našim zákazníkům nedoporučujeme tento typ na základě nevýhod, které jsou uvedeny níže a vždy doporučujeme vždy zakoupit líheň s teploměrem a vlhkoměrem k aktuálnímu sledování hodnot v líhni.

Výhody:

 • nižší pořizovací cena líhně

 

Nevýhody:

 • je zapotřebí dokoupit externí měřící přístroj pro kontrolu teploty a vlhkosti
 • může docházet k uniku teploty či vlhkosti vinnou špatné instalace čidla
 • měření teploty a vlhkosti není pravidelné a není měřeno vždy ve stejném místě inkubátoru

 

Zástupci líhní bez teploměru a bez vlhkoměru: 

PUISOR IO-102 nebo PUISOR IO-103 nebo například CLEO 5 nebo CLEO 5 D

bTbV

Líheň s teploměrem, ale bez vlhkoměru – již název napovídá, že oproti předchozí kategorii modelů již líheň disponuje od výrobce měřičem teploty, avšak pro měření vlhkosti musíte stále zajistit externí měřič. Proto si myslíme, že tyto výrobky také nejsou nejlepší variantou pro naše zákazníky a doporučujeme zpravidla zakoupit inkubátor s výbavou pro měření daných hodnot od výrobce.

Výhody:

 • nižší pořizovací cena líhně
 • k dispozici měřič teploty od výrobce

 

Nevýhody:

 • je zapotřebí dokoupit externí měřící přístroj pro kontrolu vlhkosti
 • může docházet k uniku teploty či vlhkosti vinnou špatné instalace čidla
 • měření vlhkosti není pravidelné a není měřeno vždy ve stejném místě inkubátoru

 

Zástupci líhní s teploměrem, ale bez vlhkoměru:

PUISOR IO-102T nebo PUISOR IO-103T nebo například CLEO 5T nebo CLEO 5 DT

sTbV

Líheň s teploměrem a vlhkoměrem – jedná se o nejvhodnější typ, který doporučujeme našim zákazníkům, jelikož nemusí řešit externě kontrolu teploty a vlhkosti uvnitř líhně během procesu inkubace. Zákazníkům však také doporučujeme prvotní kontrolu teplotního čidla pomocí externího měřícího přístroje.

Výhody:

 • k dispozici měřič teploty a vlhkosti od výrobce

 

Nevýhody:

 • může se lišit teplota v různých částech líhně a doporučujeme před prvním líhnutím překontrolovat externím měřícím přístrojem

 

Zástupci líhní s teploměrem a vlhkoměrem: 

PUISOR IO-102TH, PUISOR IO-103TH, PUISOR IO-104, PUISOR IO-204 nebo například CLEO 5TH, CLEO 5 DTH, CLEO 5x2 DTH, CLEO 5 DTH AUTOMATIC, CLEO 5x2 DTH AUTOMATIC

sTsV

Věřím, že již máte ve své hlavě jasno jaký typ vybavení inkubátoru Vám bude nejlépe vyhovovat pro Vaše potřeby líhnutí a v dalším článku se příště podíváme na správné nastavení teploty a vlhkosti v líhni během inkubace.


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY
Líheň CLEO 5 DTHW

Líheň CLEO 5 DTHW

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Zde naleznete více informací.