Škubačka drůbeže

Přemýšlíte o koupi škubačky drůbež a nemůžete se rozhodnout, kterou škubačku vybrat? U výběru škubačky drůbeže je zapotřebí si uvědomit, jak často a kolik kusů drůbeže budete škubat. Škubačky drůbeže se rozdělují na 2 typy – škubačka drůbeže na vrtačku a škubačka drůbeže bubnová.

Škubačka drůbeže na vrtačku

Pokud chováte drůbež a už Vás nebaví škubat ručně, ale zároveň nechcete investovat do dražší škubačky na drůbež, tak Vám postačí škubačka na vrtačku. Jedná se o nejlevnější variantu na trhu, která Vaši práci značně urychlí. Před škubáním drůbež vždy řádně spařte.

Škubačka drůbeže bubnová

Jestliže máte více kusů drůbeže a hledáte nejefektivnější způsob škubání, tak Vám mohu doporučit bubnovou škubačku. Bubnová škubačka na drůbež je velmi jednoduchá na manipulaci a ušetří Váš čas. Nezapomeňte však před škubáním drůbež správně spařit.   

Hodnoty pro správné spaření drůbeže

Ke správnému spaření ponořte drůbež do horké vody o teplotě a době viz tabulka níže. Nepřekračujte teplotu a dobu ponoření. Delší čas ponoření může způsobit vaření některých částí masa a kůže, a to může způsobit při škubání problém. (například trhání kůže) 

Optimální délka spaření středně velké a velké drůbeže před Å¡kubáním 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Zde naleznete více informací.